Grupa wsparcia laktacyjnego
„Droga Mleczna”
online

Droga Mleczna to grupa wsparcia laktacyjnego dla mam, która na żywo działa od 6 lat wspierając kobiety karmiące, odciagające pokarm i zmagające się z różnymi trudnościami, nie tylko laktacyjnymi na swojej macierzyńskiej drodze.  Spotkania ze specjalistami, wsparcie innych mam, bezpieczna i pełna akceptacji przestrzeń spowodowały, że wiele kobiet wracało do Drogi Mlecznej z kolejnym dzieckiem. Pandemia rzuciła nam nowe wyzwanie – jak odnaleźć się w tej trudnej rzeczywistości bez możliwości spotkań w większym gronie aby móc korzystać z dobrodziejstw grupy wsparcia. Dlatego odkrywamy przestrzeń online aby nie pozostawać same na początku macierzyństwa.

 

Aktualnie trwa nabór do 1. edycji “Drogi Mlecznej” – Grupy wsparcia (nie tylko) laktacyjnego ONLINE, która rusza 14 kwietnia 2021 o godzinie 17.00

Będziemy spotykać się co tydzień, żeby się wspierać, słuchać, opowiadać swoje (nie tylko) laktacyjne historie i wspólnie rozwiązywać problemy. Będziemy się dzielić wiedzą laktacyjną, rozpoznawać kiedy sytuacja wymaga indywidualnej konsultacji lub wizyty lekarskiej a także będziemy uczyć się jak sięgać po pomoc w gronie najbliższych.

Natomiast to Wy – uczestniczki spotkań ostatecznie ukształtujecie listę tematów, którymi się zajmiemy – będzie je można zgłosić przed rozpoczęciem spotkań, oraz w trakcie.

Prowadząca

Joanna Kozakiewicz – doula, Promotor Karmienia Piersią, Clinical and Communication Lactation Specialist (CCLS), prowadząca grupę wsparcia laktacyjnego „Droga Mleczna” od 2015 roku, autorka profili Kim jest doula? na Facebooku i na Instagramie,  mama wcześniaka oraz dziecka niessącego przez pierwszy miesiąc (karmionego piersią nadal od prawie 3 lat).

Do kogo adresowana jest „Droga Mleczna”?

Do kobiet z całej Polski i Polek mieszkających zagranicą, kobiet w 3 trymestrze ciąży, mam w połogu i pierwszym roku życia dziecka karmiących piersią lub/i odciągających pokarm. Wierzę, że zarówno na etapie przygotowania do porodu jak i w czasie naszej drogi mlecznej możemy zaczerpnąć z budującego wsparcia wspólnoty kobiet, nawet jeśli nie znajdujemy wsparcia wśród najbliższych. Na spotkaniach mile widziane są dzieci karmione piersią, zachęcam do zorganizowania sobie opieki dla rodzeństwa (jeśli jest), aby ten czas był w pełni wykorzystany przez każdą z Was.

Co będzie się działo na spotkaniach?

Będziemy słuchać, mówić gdy poczujemy taką potrzebę, dzielić się w pełnej zaufania atmosferze swoimi trudnościami macierzyńskimi i laktacyjnymi. Kobiety w ciąży będą mogły rozwiać swoje laktacyjne wątpliwości, posłuchać jak karmienie piersią wygląda ‘od kuchni’ u mam karmiących.

Będzie też okazja zapoznać się z aktualną wiedzą laktacyjną dotyczącą tematów ważnych dla uczestniczek.

W razie pojawienia się trudności wymagających indywidualnej konsultacji laktacyjnej znajdziemy rozwiązanie dla każdej uczestniczki niezależnie od miejsca zamieszkania.

 

Opinie mam z „Drogi Mlecznej”

Jestem mamą dwójki maluchów: 5-letniej Amalii i 2,5-letniego Mikołaja. Obydwoje karmiłam piersią, synka karmię nadal.
Droga Mleczna była dla mnie nieocenioną formą wsparcia w chwilach trudnych, zwłaszcza przy córce. Znalazłam tam zrozumienie, empatię i fachową pomoc. W bezpiecznej atmosferze, we wspólnocie, mogłam dzielić się swoimi trudnościami, ale i cieszyć się sukcesami związanymi z karmieniem piersią, zawsze mogąc liczyć na rzetelne porady.
Małgosia

Początek karmienia piersią był dla mnie wielkiem wyzwaniem. Mam wrażenie, że spotkaly mnie wszystkie możliwe trudności. Bycie częścią grupy „Droga Mleczna” było takim wsparciem jakiego wtedy potrzebowałam. Historie innych młodych mam, których początki karmienia również nie były łatwe pomogły mi z sukcesem kontynuować karmienie. W naszej grupie niezastąpiona była obecność Asi, która w empatyczny, a zarazem profesjonalny sposób towarzyszyła nam w mlecznej drodze.

Kasia

Do Drogi Mlecznej dołączyłam już jako mama i żałuję, że tak późno. Od początku bardzo zależało mi, aby synka karmić piersią. Jednak po porodzie położne w szpitalu twierdziły, że nie mogę karmić, powielając mity dotyczące karmiania piersią. Na szczęście trafiłam na Drogę Mleczną, gdzie spotkałam osoby, między innymi właśnie Asię, dzięki którym otrzymałam wsparcie i garść potrzebnych informacji, aby z powodzeniem wykarmić syna, a później córkę (każde z nich karmiłam ponad dwa lata). (…) Spotkania pozwoliły mi przeżywać czas karmienia piersią w spokoju, radości i w zgodzie z samą sobą, bez niepotrzebnych obaw, czy mogę zrobić to czy tamto, lub chociażby zjeść normalny posiłek nie szkodząc moim dzieciom. 🙂
Monika

Do wrocławskiej grupy wsparcia laktacyjnego Droga Mleczna dołączyłam w czasie swojej pierwszej ciąży, na początku powstania grupy, na zaproszenie Asi Kozakiewicz, z którą miałam zajęcia w szkole rodzenia. I bardzo się z tego cieszę. W grupie poznałam wiele wspaniałych osób, pogłębiłam swoją wiedzę w zakresie karmienia piersią, uzyskałam realną pomoc i wsparcie w czasie moich laktacyjnych problemów oraz nawiązałam głębokie przyjaźnie, trwające do dzisiaj. Asia jest profesjonalistką w tym co robi, bardzo empatyczną i dobrą osobą, chętną do pomocy, prawdziwą entuzjastką karmienia naturalnego. Szczerze polecam uczestnictwo w jej grupie wsparcia – naprawdę warto!

Ania

Droga mleczna dała mi wsparcie, pewność, że wszystko co robię, robię dobrze (po niepowodzeniach w szpitalu, pozostawieniu przez położne, szpitalną doradczynię laktacyjną samej sobie), że mleko jest zawsze wartościowe, że zapewniam wszystko czego dziecko potrzebuje. (…) Droga mleczna to spotkania ze świetnymi mamami, wartościowe rozmowy przy pysznej kawie, herbacie, ciastku. Droga mleczna to chwila relaksu, chwila na podładowanie maminych akumulatorów.

Ania

Informacje organizacyjne

„Droga Mleczna” – Grupa wsparcia (nie tylko) laktacyjnego ONLINE to cykl 10 tematycznych spotkań w zamkniętej grupie, prowadzonych przez doulę, Promotorkę Karmienia Piersią oraz Clinical and Communication Lactation Specialist (CCLS) – Joannę Kozakiewicz.

Spotkania będą się odbywać w środy, od 14 kwietnia, w godzinach od 17.00 do 18.30, online, na platformie Zoom.

Cena udziału w grupie to 400 zł za 10-tygodniowy okres wsparcia (dziesięć 1,5-godzinnych spotkań).
Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty, jeśli tego potrzebujesz napisz na .
Istnieje też możliwość otrzymania faktury. Również proszę w takiej sytuacji o kontakt mailowy.

Liczba miejsc jest ograniczona. O miejscu w grupie decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanie wpłaty. Grupa rusza po zapełnieniu się miejsc. Do grupy nie można dołączyć w trakcie jej trwania.

W razie pytań, napisz mail na adres .